Jak dbać o przedłużone rzęsy

Właśnie po raz pierwszy zastosowałeś przedłużanie rzęs i zastanawiasz się, jak kiedykolwiek będziesz bez nich żyć!? Pewnie zastanawiasz się, jak dbać o przedłużane rzęsy, aby przedłużyć ich żywotność i zapewnić im trwałość!

Oto nasze 10 najlepszych wskazówek, które wyjaśniają, jak najlepiej dbać o przedłużone rzęsy, aby wyglądały jak najlepiej i pozostały trwałe.

1. Nie zamocz ich na początku! – Na przykład pływanie lub trening w ciągu pierwszych 24 godzin! Ten czas jest potrzebny, aby klej osiągnął maksymalne wiązanie.

2. Jeśli musisz używać tuszu do rzęs, używaj odpowiedniego tuszu! Przy prawidłowym przedłużaniu rzęs nie powinno być potrzeby stosowania tuszu do rzęs, ale jeśli czujesz taką potrzebę, użyj tuszu do rzęs. Poproś swojego technika przedłużania rzęs, aby polecił ci tusz do rzęs bez oleju, ponieważ większość tuszów do rzęs osłabia klej, który wiąże rzęsy.

3. żyj bawełnianych końcówek do demakijażu, delikatnie przecierając górną część oczu, unikając pocierania końcówek.

4. Nie używaj do oczu środków czyszczących, zmywaczy do makijażu ani środków nawilżających, które zawierają olej lub rozpuszczalniki, ponieważ osłabią one środek wiążący używany do przyklejania rzęs.

5. Unikaj pocierania oczu, staraj się delikatnie osuszyć oczy, co zapobiegnie przypadkowemu uszkodzeniu

6. Zdzieranie ubrań! – zachowaj ostrożność przy zmianie. Większość tkanin uwielbia przylegać do rzęs.

7. Nie ciągnij za doczepiane rzęsy – może to spowodować wyrwanie naturalnych rzęs i potencjalne powstanie szpar.

9. Unikaj farbowania przedłużanych rzęs. – Szorstkość wycierania się tuszu i powoduje wypadanie rzęs, a najlepiej nie narażać ich na koloryzację.

9. Unikaj używania zalotek na rzęsach. – Przedłużenia mają wbudowane zwijanie. Powiedz swojej stylistce rzęs, jak bardzo lubisz kręcone rzęsy, możemy je dla Ciebie dostosować.

10. Nie zostawiaj zbyt długich odstępów między wypełnieniami – najlepiej poniżej 3 tygodni, ponieważ po 4 – 5 tygodniach mogą być zbyt odrośnięte, aby skutecznie wypełnić i może być potrzebny nowy zestaw.

Udostępnij