Opalanie Natryskowe

Co to jest opalanie natryskowe? Jak to działa?

Opalanie natryskowe polega na nałożeniu na skórę składnika aktywnego, dihydroksyacetonu lub DHA, za pomocą specjalistycznego opryskiwacza niskociśnieniowego. DHA to bezbarwny cukier. Oddziałuje z białkami i aminokwasami w zewnętrznej warstwie skóry, tworząc złocistobrązowy kolor (jest to proces podobny do tego, kiedy pokrojone jabłka brązowieją pod wpływem powietrza).

Zostaniesz spryskany lekko zabarwionym roztworem DHA, ale rzeczywista opalenizna rozwija się po 6-8 godzinach, a lekko zabarwiony kolor zmyje się pod prysznicem.  Opalenizna utrzyma się około 7 dni w zależności od codziennej pielęgnacji skóry i stylu życia. Opalenizna bez słońca blaknie tak samo, jak opalenizna na słońcu. Gdy skóra zrzuca martwe komórki, opalenizna zanika, więc kluczem jest nawilżanie, aby zmaksymalizować trwałość opalenizny.

Czy to jest bezpieczne?

Tak, bardzo bezpiecznie. Bezsłoneczna opalenizna w PazuMazu może dać takie same efekty jak spędzenie nawet 2 tygodni na słońcu, ale bez szkodliwego działania promieni słonecznych.

Reakcje alergiczne zdarzają się niezwykle rzadko, jednak w przypadku wystąpienia reakcji alergicznych na samoopalacze lub inne produkty kosmetyczne prosimy o uprzednie umówienie się z nami na próbę płatkową.

Zalety opalania natryskowego

  • Szybka opalenizna – trwa zaledwie 10 minut
  • Bezpieczna – brak promieniowania UVA/UVB, które mogłoby uszkodzić skórę
  • Naturalny wygląd – różne moce w zależności od rodzaju skóry
  • Idealne dla skóry – żadnych zmarszczek tylko składniki odżywcze/nawilżające